Sık Sorulan Sorular

Herhangi bir dernek, vakıf, cemaat veya cemiyetle ilginiz var mı ?

Yurdumuz T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan “Yurt Açma İzin Belgeli” bir yurttur.Herhangi bir dernek, vakıf, cemaat vb. bir kurum veya kuruluşa bağlı değildir. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş, modern bir yurt hizmeti sunmayı amaçlayarak, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

 

Yurdunuzun kapasitesi hakkında bilgi alabilir miyim ?

Yurdumuzda 2 ve 3 kişilik odalarımız bulunmaktadır. Toplam yatak kapasitesi 87 kişidir.

 

Yurdunuzda, Kahvaltı, Akşam Yemeği, Ücretsiz Servis İmkanı Var mı ?

Evet, Yurdumuza kayıt yaptırdığınız taktirde Ücretsiz Kahvaltı, Ücretsiz Akşam Yemeği ve Ücretsiz Servis İmkanlarından birarada faydalanabilirsiniz.

 

Yurt binamızın ısınma sistemi hakkında bilgi almak istiyorum ?

Yurdumuz merkezi doğalgaz sistemi ile ısınmaktadır. Ayrıca, binamız doğalgaz kullanımının gerektirdiği şekilde yalıtımlıdır.

 

Ulaşım hakkında bilgi almak istiyorum ?

Yurdumuzundan Üniversiteye - Üniversiteden Yurdumuza öğrencilerimizin ulaşımlarını sağladığımız ücretsiz Servis aracımız bulunmaktadır... Yurt binamız "merkezi Üniversite otobüs durağının" bitişiğindedir. Ayrıca yurdumuz şehir merkezinde olup bankalar, hastaneler, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. 

 

Kayıt için hangi belgeler gerekiyor ?

-         Öğrencinin okuyacağı bölümden alacağı öğrenci belgesi

-         Savcılıktan alınacak iyi hal belgesi

-         Sağlık raporu (Sağlık ocağından alınan rapor geçerlidir.)

-         Nüfus cüzdanı fotokopisi

-         İkametgah belgesi

-         3 adet fotoğraf

 

Fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum ?

Fiyatlarımız oda tipleri ve ödeme koşullarına göre değişiklik gösterdiğinden fiyatların yurdumuzun aranıp alınmasında fayda olacaktır.

 

Aynı odada kalacağım arkadaşımı seçebilir miyim ?

Birlikte kalmak istediğiniz bir arkadasınız veya arkadaşlarınız varsa müsait olan odalara birlikte kayıt yaptırabilirsiniz. Aksi taktirde yurt idarecileri tarafından size uygun oda ve arkadaş seçimi okul-bölüm-sosyal ve kültürel koşullar dikkate alınarak yapılacaktır. Yurt yöneticilerinin bu konulardaki tecrübeleri sizlere yardımcı olacaktır.

 

Yurdunuzda güvenlik nasıl sağlanıyor ?

Yurdumuzda 24 saat boyunca görevli personelimiz bulunmaktadır. Gece bayan görevlimiz yurtta kalmaktadır. Ayrıca yurdumuzun giriş-çıkışları 24 saat boyunca güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Bunun yanı sıra parmak izi okuma sistemi ile günlük öğrenci yoklamaları alınmaktadır.

 

Yurdunuzun giriş-çıkış saatleri nasıl ?

Yurda en son giriş saatleri ikinci öğretim öğrencilerinin ders programı ve ulaşım durumları dikkate alınarak düzenlenmektedir.Yurda en son giriş saatleri haftanın bütün günleri için 23:00 olarak belirlenmiştir. Son giriş saatinden sonra "parmak izi kayıt sistemi" ile günlük yoklama alınarak öğrencilerin kontrolü sağlanmaktadır.

______________________________________________________________________

 

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

http//www.facebook.com/akademikizyurdu

 

http://www.twitter.com/yurtakademi

 

___________________________________________________________________________