Kurucu'nun Mesajı

 

Kıymetli Gençler;

      Yüksek öğrenim için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni tercih ettiğinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Eğitime ve gençliğe yapılan yatırımın en doğru yatırım olduğunun bilincindeyiz. Bu düşünceden hareketle sizlere sunduğumuz yeni yurt binamızın gerek fiziki yapısını gerekse sizlere sunulan sosyal ve eğitsel olanakları mümkün olan en iyi düzeyde düşünerek uygulamaya soktuk. Ülkemizin geleceği olan siz kıymetli gençlerimizin üniversite öğrenimleri süresince rahat ve güvenilir barınma (konaklama) olanaklarına sahip olması elbette son derece önemlidir. Yüksek moral ve rahat bir yurt ortamında biliyor ve inanıyorum ki öğrencilerimiz çok sağlıklı ve başarılı olacaklardır. Ayrıca gençlerini tahsil için gurbete gönderen velilerimizde güven ve huzur içinde olacaklardır.
Yurdumuz, TC MEB “Yurt açma izin belgeli” olup Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı ve hiçbir siyasi kurum, vakıf, cemiyet ve cemaatle ilişkisi bulunmamaktadır.

      Çok önemsediğim bir ilkemizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Yurdumuz ayrıca huzur,güven,başarı ve kalite arayan öğrencilerimizin adresi olmayı amaçlamaktadır.

      İnanıyorum ki, yurdumuzu tercih ettiğinizde kendinizi aile ortamınızdaki kadar sevgi, saygı ve güven ortamında bulacaksınız.
 

Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde buluşmak üzere.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

  Muammer ÇELİK
Kurucu | Makine Mühendisi
Özel Öğrenci Yurtları Geliştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı