Hakkımızda

T.C MEB Özel Akademi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 2006 Yılının Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı "Yurt Açma İzin Belgesi" alarak Sivas Kız Öğrenci Yurtları sektöründe faaliyetine başlamıştır.

Kurulduğu günden bu güne; Çağdaş, duyarlı, ilgili ve modern yönetim anlayışı ile her zaman öğrencilerinin memnuniyetini hedefleyen yurdumuz, öğrencilerimizin öğrenimleri ve konaklamaları süresince güvenli-güvenilir ve çağdaş bir ortamda barınmalarını sağlamayı birinci ilkesi olarak benimsemiştir.

 

Akademi Kız Öğrenci Yurdu olarak, özel yurt işletmeciliğinin gerektirdiği ilke ve prensipler doğrultusunda, Atatürkçü, çağdaş, güvenli, bilimsel ve modern bir yurt hizmeti sunmak öncelikli amacımızdır.

 


Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarının üç önemli ayağının olduğunu düşünüyoruz. “Aile, Üniversite ve Yurt”  Bu üç ayaktan birisi olarak öğrencilerimizin öğrenimleri ve konaklamaları süresince güvenilir, rahat ve modern konaklama imkanlarına sahip olmaları konusunda üzerimize düşeni titizlikle yapmayı amaçlayarak Akademi Kız Öğrenci Yurdu’nu siz kıymetli gençlerimizin hizmetine sunduk.

 

T.C MEB Özel Akademi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu "Türkiye Özel Yurtlar Birliği Federasyonu" Kurucu Üyesidir.